Garść pomysłów, w jaki sposób wyposażyć kuchnię w starym domu mieszkalnym usytuowanym na wsi

Aby zamieszkać w stuletnim budynku, trzeba wprzódy ten dom pojąć. Powyższe zdanie zabrzmiało w miarę filozoficznie, ale niezwykle łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej leciwy dom, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej myszy hałasujących ponad drewnianym sufitem, a podczas wietrznych nocy można usłyszeć kołatanie niedomykającego się okna na poddaszu.
aranżacja wnętrza
Opracowanie: Wicker Paradise
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Słowem, zdawałoby się, że nie jest to mieszkanie dla pań o wybujałej wyobraźni i słabych nerwach. Tak czy siak taki budynek posiada jednak parę zalet i stanowi wielkie pole do popisu, tym razem dla pań o artystycznej duszy. Przyjrzyjmy z bliska kuchni, którą w tym przypadku nie wypada aranżować w zbyt nowoczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wykonane z drewna sosnowego, a nie z słabej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który sprzęt jest w stanie oddać ducha tego budynku. Na samym materiale jednak poprzestać nie wypada i co więcej, wart zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze. Kuchnia w stylu vintage będzie najlepszym wyborem dla naszego kilkusetletniego domu. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku wyposażenie wnętrza na dawną modę. W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w pomieszczeniu kuchennym rozwalających się gratów. Wszelakie sprzęty są jak najbardziej nowe (bateria kuchenna Oras), lecz zrobione tak, żeby wyglądały jak te sprzed stuleci . Charakterystycznym odcieniem pozostaje biel, która ładnie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami wystroju, czyli np. z czarnymi jak sadza moździerzami. Bardzo podobnie może prezentować się salon. Ten pokój vintage także będzie naśladował swoim wyglądem starodawne pomieszczenia. W jednym z rogów można śmiało postawić okrągły kominek, który będzie się bardzo dobrze komponował z innymi elementami wyposażenia, bo przecież biel jest uniwersalnym kolorem.


Inne artykuły

Meble sosnowe to jedno z korzystniejszych i ekonomicznych rozwiązań do utworzenia pociągającej aranżacji pokoi

meble drewniane
Opracowanie: Monika Ďuríčková
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wyposażając indywidualne pokoje w mieszkaniu coraz częściej szukamy inspiracji w internecie. Jest to bez dwóch zdań doskonałe wyjście, albowiem jesteśmy w stanie bardzo prosto odnaleźć intrygujące fotografie, jakie pomogą nam wykreować aranżację salonu bądź kuchni. Wśród najpopularniejszych stylów znajdziemy na obecną chwilę skandynawski, jaki jednogłośnie fascynuje swoją prostotą i delikatnością.

styl retro
Opracowanie: Emily Burnett
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage odznacza się też niestandardowymi sprzętami, jeśli weźmiemy pod rozwagę fakt, że żyjemy w XXI stuleciu. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki podziwialiśmy w szlacheckim dworku albo u naszej babci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie w tym pomieszczeniu stoją gustowne szafy i łatwo rozpoznawalne łóżka ze stalowymi oparciami i ustawionymi w pobliżu potężnymi skrzyniami.
2021/01/13, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.