Garść pomysłów, w jaki sposób wyposażyć kuchnię w starym domu mieszkalnym usytuowanym na wsi

Aby zamieszkać w stuletnim budynku, trzeba wprzódy ten dom pojąć. Powyższe zdanie zabrzmiało w miarę filozoficznie, ale niezwykle łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej leciwy dom, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej myszy hałasujących ponad drewnianym sufitem, a podczas wietrznych nocy można usłyszeć kołatanie niedomykającego się okna na poddaszu.
aranżacja wnętrza
Opracowanie: Wicker Paradise
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Słowem, zdawałoby się, że nie jest to mieszkanie dla pań o wybujałej wyobraźni i słabych nerwach. Tak czy siak taki budynek posiada jednak parę zalet i stanowi wielkie pole do popisu, tym razem dla pań o artystycznej duszy. Przyjrzyjmy z bliska kuchni, którą w tym przypadku nie wypada aranżować w zbyt nowoczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wykonane z drewna sosnowego, a nie z słabej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który sprzęt jest w stanie oddać ducha tego budynku. Na samym materiale jednak poprzestać nie wypada i co więcej, wart zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze. Kuchnia w stylu vintage będzie najlepszym wyborem dla naszego kilkusetletniego domu. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku wyposażenie wnętrza na dawną modę. W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w pomieszczeniu kuchennym rozwalających się gratów.

Sprawdź tu - więcej zobaczysz w tekście (http://anir.pl/), który znajdziesz na tamtej stronie. To będą inne tego rodzaju materiały, zatem bez wątpienia je również uznasz za użyteczne!

Wszelakie sprzęty są jak najbardziej nowe (bateria kuchenna Oras), lecz zrobione tak, żeby wyglądały jak te sprzed stuleci . Charakterystycznym odcieniem pozostaje biel, która ładnie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami wystroju, czyli np.

Z pewnością przyda Ci się kluczowa witryna (https://sprawdzonelokum.pl/odbiory-mieszkan-krakow/) z detalami, które dotyczą opisanego tutaj tematu. Nie ociągaj się zatem i kliknij w umieszczony tu link.

z czarnymi jak sadza moździerzami. Bardzo podobnie może prezentować się salon. Ten pokój vintage także będzie naśladował swoim wyglądem starodawne pomieszczenia. W jednym z rogów można śmiało postawić okrągły kominek, który będzie się bardzo dobrze komponował z innymi elementami wyposażenia, bo przecież biel jest uniwersalnym kolorem.


Inne artykuły

Meble sosnowe to jedno z korzystniejszych i ekonomicznych rozwiązań do utworzenia pociągającej aranżacji pokoi

meble drewniane
Opracowanie: Monika Ďuríčková
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aranżując indywidualne pomieszczenia w domu coraz częściej poszukujemy inspiracji w sieci. Jest to niewątpliwie doskonałe wyjście, bo możemy niezmiernie prosto odnaleźć ciekawe fotografie, jakie pomogą nam wykonać aranżację salonu bądź kuchni. Spośród najpopularniejszych stylów znajdziemy na obecną chwilę skandynawski, który bezapelacyjnie czaruje swoją naturalnością i delikatnością.

styl retro
Opracowanie: Emily Burnett
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage odznacza się też niestandardowymi sprzętami, jeśli weźmiemy pod rozwagę fakt, że żyjemy w XXI stuleciu. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki podziwialiśmy w szlacheckim dworku albo u naszej babci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie w tym pomieszczeniu stoją gustowne szafy i łatwo rozpoznawalne łóżka ze stalowymi oparciami i ustawionymi w pobliżu potężnymi skrzyniami.
2020/01/16, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.