Aranżujemy małe biuro w swoim mieszkaniu!

Tak naprawdę raczej niewielu Polaków posiada w swoim domu własne biuro. Może nie pozwala metraż albo najzwyczajniej mocno zapracowany biznesmen albo adwokat nie chce przenosić własnych obowiązków zawodowych do domu. Jednak są wyjątki - w sumie owych odstępstw jest nie tak znowu mało!

biuro w domu
Opracowanie: Ken Mayer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W sumie nieustannie rośnie ilość godzin, które ludzie w Polsce spędzają na pracy - jesteśmy teraz jedną z takich nacji, która pracuje najtrudniej. To niby powód do dumy, ponieważ tylko wytężona praca u podstaw jest w stanie spowodować, że nareszcie Polska będzie zamożnym krajem. Choć trzeba również pamiętać, iż nie tylko liczba roboczogodzin się liczy, lecz także wydajność. No cóż, nie ma sensu wspominać w tym tekście odnośnie tematów finansowych i mentalnych. Sporo tego w Sieci, a więc jeśli to kogoś mocno interesuje, bez większego cienia wątpliwości spokojnie dosłownie wszystkiego się dowie...

W jaki sposób w takim razie urządzić swoje biuro? Powinno być świetnie oświetlone - kiedy będziemy ciężko pracowali, przykładowo przygotowywali służbowe raporty, bez dwóch zdań powinniśmy mieć zapewnione porządne światło. W końcu bez dwóch zdań nie chcielibyśmy dopuścić do objawienia się po jakimś okresie czasu znacznych problemów związanych z oczyma! A więc: zadbajmy o oświetlenie! Zadbajmy także o to, aby w żadnym wypadku nie doszło do takiej sytuacji, w której to najzwyczajniej braknie nam miejsca w szufladzie. Wszelkie papierzyska zajmują sporo miejsca, zatem szuflady (polecane szuflady) powinny być znaczących rozmiarów.

Trudno nie wspomnieć również o biurku oraz fotelu. Można powiedzieć, że choć bardzo często w zupełności nie wnikamy w to, i tak jeśli ciągle będziemy deprecjonowali wielkie znaczenie biurka i fotela, pewnie będziemy bardzo skarżyli się na choćby bóle pleców albo kręgosłupa. Praktycznie w żadnym wypadku nie będziemy dobrze się czuli, jeśli fotel będzie beznadziejny, a do tego biurko nie będzie zbytnio wygodne. Doskonały jest tzw. fotel (zobacz: fotel pufa z oparciem) senatora - spory to koszt, lecz skóra jest porządna, a więc zapewne będzie on nam wspaniale służył przez długi czas. Jak zatem doskonale widać, urządzanie wnętrz własnego biura do przesadnie łatwych nie należy.
2020/11/25, 15:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.