Urządzasz kuchnię? Pomyśl nad ewentualnymi sposobami zabudowy piekarnik

Jeśli jak większość rodzin najwięcej czasu spędzasz w kuchni, musisz zastanowić się nad jej odpowiednim urządzeniem, aby kucharzyć z chęcią. Jednym z ważniejszych pytań jest sposób instalowania piekarnika, jaki jest powszechnie użytkowanym sprzętem podczas sporządzania dań. Bez znaczenia od tego, którego producenta piekarnik wybierzesz, na przykład piekarnik Beko, możesz wybrać dwie podstawowe metody jego zabudowy.
kuchnia
Opracowanie: Brent Eckley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pierwsza metoda to piekarnik do zabudowy zainstalowany pod blatem - więcej. Jest to często wybierane rozwiązanie, zwłaszcza w niewielkich kuchniach, w jakich nie mamy za wiele możliwości na ustawienie mebli. Nad piekarnikiem na ogół umieszczana jest płyta do gotowania, np. płyta gazowa, co wspólnie z piekarnikiem tworzy przestrzeń do gotowania oraz do pieczenia. Jeżeli możemy wykorzystać większy metraż, warto jest wybrać bardziej oryginalne rozwiązania i usytuować piekarnik na wysokości oczu. Warto jest umieścić go przy innych urządzeniach, w tym mikrofali, dzięki temu tego typu sprzęty będą znajdować się w jednym miejscu, w drugiej części kuchni natomiast można urządzić miejsce do sporządzania jedzenie. Tutaj najlepszy jest układ wyspowy. Na wyspie można także przekąsić coś na szybko lub dać dzieciom kolację, podczas gdy my będziemy gotować obiad na następny dzień. Na jakiej wysokości zainstalować piekarnik? Zależy to w głównej mierze od osobistych preferencji, ale szczególnie dobrze sprawdza się wysokość kilka centymetrów poniżej łokci, by można było bez problemu wkładać oraz wyciągać potrawy. Z wiekiem coraz trudniej jest nam się schylać, a i wsadzanie blach do za wysoko ulokowanego piekarnika może robić niemałe trudności. W ostatnich czasach powszechne jest instalowanie piekarników w zabudowie szafkowej, co pozwala nam doskonale wykorzystać przestrzeń oraz mieć po ręką różne naczynia potrzebne do pieczenia, na przykład brytfanki.


Inne artykuły

Masz w planach kupić nowe wyposażenie do kuchni? Sprawdź co musisz mieć

kuchnia
Opracowanie: JDH Rosewater
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nowoczesne trendy wystroju wnętrz dotarły do kuchni. Stylowe meble kuchenne, oryginalne elementy i zaawansowane urządzenia gospodarstwa domowego to części innowacyjnego wyposażenia kuchni. Kuchnia urządzona w tym stylu jest również niezwykle praktyczna, a jej zasadniczą zaletą jest maksymalne zagospodarowanie dostępnego miejsca.

kuchnia i jadalnia
Opracowanie: RikkisRefuge Other
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Myśląc o kuchni musisz kupić również pochłaniacz kuchenny, pozbywający się zapachu i wilgoci, których nie da się uniknąć podczas gotowania - .

Podoba Ci się tego rodzaju artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna także na pewno wpadnie Ci w oko!

Trudno byłoby się bez niego obyć, a dzięki szerokiej ofercie oraz różnym rodzajom okapów każdy klient znajdzie taki, który będzie odpowiadać aranżacji jego kuchni. Jeśli np. masz kuchnię otwartą na salon, wybierz okap szczelinowy, który nie brudzi się tak jak zwykły okap, więc wygląda atrakcyjnie.
2021/10/08, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.