Właściwy żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego miłośnika kotów

Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, których obecność w domu jest nieodłącznie związana z niezbyt przyjemnym zapachem. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoją sierść a potrzeby fizjologiczne bez najmniejszego problemu załatwiają do kuwety.


Nauka czystości u kociąt jest bardzo szybka. Zazwyczaj wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę od razu zapamięta to miejsce. Może się jednak zdarzyć tak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.
Powodem tej sytuacji może być niewłaściwie dobrana wyściółka w kuwecie. Wybierając się do sklepu zoologicznego możemy się przekonać, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.


żwirek silikonowy dla kota
Opracowanie: Jeroen Werkman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


zwierzak
Opracowanie: thecoolspringpack
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Hitem ostatnich lat jest na pewno żwirek silikonowy dla kota.

Jeśli uważasz, że musisz odnaleźć analogiczne materiały, to przeczytaj wskazówki - to trochę inny punkt widzenia, ale również jest godny uwagi.

Żwirek (złap promocje na karma brit premium-> https://www.superzoomarket.com/pl/p/Karmy-mokre-dla-psow-mieso-w-pasztecie,-Brit-Premium-Sausage-5-smakow,-800-g/5464) ten wbrew nazwie nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie wzięło się od angielskiego odpowiednika słowa "krzem" czyli silicon. Żwirek wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechuje duża porowatość i odporność.
Dzięki temu świetnie nadaje się do roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia bezproblemowe utrzymywanie czystości w toalecie naszego kota. Dodatkową zaletą jest jego lekkość - noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak uciążliwe.
2020/02/08, 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.