Właściwy żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego miłośnika kotów

Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, których obecność w domu jest nieodłącznie związana z niezbyt przyjemnym zapachem. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoją sierść a potrzeby fizjologiczne bez najmniejszego problemu załatwiają do kuwety.


Nauka czystości u kociąt jest bardzo szybka. Zazwyczaj wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę od razu zapamięta to miejsce. Może się jednak zdarzyć tak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.


Powodem tej sytuacji może być niewłaściwie dobrana wyściółka w kuwecie. Wybierając się do sklepu zoologicznego możemy się przekonać, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.


żwirek silikonowy dla kota
Opracowanie: Jeroen Werkman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Montowanie klimy - czyli, co dobrze jest wiedzieć na temat "wprowadzanego" w nasze życie klimatyzatora

led
Opracowanie: unbekannt270
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie lubisz upałów? W twoim domku lub osobistej przedsiębiorstwie na każdym razem jak nadchodzi lato bywa jak wewnątrz przysłowiowej saunie? Zastanów się nad zainstalowaniem wewnątrz nich klimatyzacji, który to jest nieocenionym - oraz według wszelkich prognoz coraz bardziej tanim - metodą na zmniejszenie temperatury wnętrza.


zwierzak
Opracowanie: thecoolspringpack
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Hitem ostatnich lat jest na pewno żwirek silikonowy dla kota. Żwirek ten wbrew nazwie nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie wzięło się od angielskiego odpowiednika słowa "krzem" czyli silicon. Żwirek wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechuje duża porowatość i odporność.


Dzięki temu świetnie nadaje się do roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia bezproblemowe utrzymywanie czystości w toalecie naszego kota. Dodatkową zaletą jest jego lekkość - noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak uciążliwe.
2020/07/06, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.