W jaki sposób zaaranżować sypialnię?

Alkowa to jedno z pomieszczeń w mieszkaniu, w którym mieszkańcy mogą odpoczywać bądź spać. Z racji przeznaczenia tego wnętrza powinno się w nim znajdować minimum jedno miejsce do spania.


Urządzenie alkowy jest kwestią indywidualną.
Niektórzy preferują w odprężające odcienie, a drudzy wręcz na odwrót - sądzą, iż mocne barwy pomagają o świcie przebudzić się. Posłanie - to istotny mebel w alkowie. Powinno ono być niezwykle wygodne. Dla alergików rekomendujemy łóżko sosnowe. Ważną sprawą jest również dobranie należytego materaca. Dla osób drobnych i lekkich idealne będą materace miękkie. Osoby wysokie powinny kupić twardy materac, jaki pomoże utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji.


łóżko sosnowe
Opracowanie: TRIADA S.A.
Podpatrzone na: TRIADA S.A.


Gros z nas sądzi, że kolor szary będzie nudny i bez wyrazu. Nie musi jednakże tak być! Kolor szary jest niezwykle wszechstronny oraz możemy go zestawić z różnymi dodatkami oraz tekstyliami w zasadzie w każdym innym odcieniu, dzięki temu aranżacja alkowy będzie niezwykle wyrazista i piękna, pełna charakteru, a zarazem przytulna. Jeżeli postawimy na klasyczne bielutkie ściany, wtenczas pomyślmy o stosownych dekoracjach oraz dodatkach.

Czy zaintrygował Cię artykuł? Tak? To śpieszymy z newsem, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowy dostęp (www.aluzarodekor.pl/oferta/karnisze/karnisze-giete/) do kolejnych notek pod tym linkiem.

Pomimo pozorów czysto ascetyczna sypialnia w ogóle nie będzie sprawiała wrażenia przytulnej i wszechstronnej. Śnieżnobiałe ściany jak też proste meble nie sprawdzają się w niedużej sypialni. Doskonałym sposobem wizualnego dodania przestrzeni może być wypełnienie ścian półkami z książkami, zawieszenie ramek z fotografiami, dzieł sztuki albo niewielkich luster.
Interesująco ozdobione ściany przykuwać będą uwagę, odwracając w ten sposób od wrażenia tłoku. Do tego należycie dobrane odcienie przełamią niezmienność białych albo szarych ścian.
2022/08/11, 08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.