Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, dlatego powinniśmy starać się zrobić wszystko, żeby dbać o jego bezpieczeństwo

ludzie, którzy kochają zwierzęta, mówią, że psiak jest najwierniejszym towarzyszem życia i najlepszym przyjacielem. Należy więc postarać się odwdzięczyć mu się za jego totalne przywiązanie oraz troszczyć się o jego zdrowie.


Zazwyczaj staramy się tak żywić naszego pupila, żeby mu nic nie zaszkodziło.
apartamentowce
Opracowanie: Wawel Service
Podpatrzone na: Wawel Service


krewetki
Opracowanie: Hani Arif
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


zdrowie
Opracowanie: Tony Alter
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Zamawiamy najzdrowsze karmy, aby jego sierść była błyszcząca, a oczy i uzębienie zdrowe. Regularnie jeździmy do weterynarza i szczepimy swojego psiaka. Należy też zatroszczyć się o to, by nie uprzykrzały mu życia żadne pchły albo inne szkodniki - interesujący wpis na-> http://marmatddd.pl/ -. Najlepsza w takiej sytuacji będzie obroża, która będzie nasączona właściwym środkiem. Ochroni ona naszego psa przed niepożądanymi intruzami, które chciałyby zamieszkać na jego skórze. Obroża - na tej stronie - oczywiście ma pewną datę ważności, zatem musimy pilnować, aby ją raz na jakiś czas wymieniać. Dobre są również takie obroże, na których można napisać adres oraz telefon do nas. Jeśli nasz pies zgubiłby się gdzieś podczas przechadzki, to ktoś go pewnie znajdzie. Wtedy będzie mógł nas poinformować. Oszczędzi nam to mnóstwo trosk i nerwów. Nie będziemy zmuszeni także dzwonić do wszelkich schronisk w okolicy, aby zapytać czy przywieźli do nich psiaka, który wygląda jak nasz. Obroża da do zrozumienia także, że pies nie jest bezpański.
To może pomóc i uratować naszego pupila przed smutnym zamknięciem w schronisku. Nie zapominajmy, żeby kupować certyfikowane obroże, które będą dostosowane do wieku oraz wielkości naszego przyjaciela.
2021/09/03, 13:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.