W jaki sposób zaplanować przeniesienie biura, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i zbyt wysokich kosztów?

Gdy biurowy lokal przestaje spełniać nasze oczekiwania lub jeśli po prostu staje się za mały, nadchodzi czas jego zmianę. W tym momencie najważniejszą sprawą staje się problem przewiezienia mebli i całego wyposażenia do nowego biura. Jak trzeba zaplanować przeprowadzkę, aby odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów?
biuro spakowane w kartony - przeprowadzka
Opracowanie: Christian Reese
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przed zorganizowaniem przeprowadzki powinniśmy spisać całe wyposażenie naszego biura i podjąć decyzję, czy wszystkie rzeczy będą nam niezbędne w nowej lokalizacji i czy trzeba je tam przewieźć. Jak wiadomo firmy wykonujące przeprowadzki biur najczęściej wysoko cenią swoje usługi, dlatego dobrze jest ograniczyć transportowany sprzęt do niezbędnego minimum. Powinniśmy także starannie rozważyć czas przeprowadzki tak, by nie wypadła ona np. w trakcie realizowania ważnego i dużego zlecenia. Trzeba liczyć się z tym, że przeprowadzka zajmie trochę czasu, a przyzwyczajenie się do nowego lokalu także nie nastąpi od razu.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy naszego opisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim odejdą wszystkie Twoje wątpliwości.

Później trzeba właściwie zabezpieczyć sprzęty tak, by nie zniszczyły się one podczas transportu i żebyśmy mogli je później łatwiej znaleźć. Kolejnym krokiem jest wynajęcie dobrej firmy oferującej przeprowadzki biur. Przed spisaniem umowy z firmą musimy bezwzględnie upewnić się, które usługi wliczone są w cenie. Może bowiem zdarzyć się tak, że firma zajmuje się wyłącznie przewiezieniem ładunku, z kolei rozładunek i załadunek mebli będziemy musieli wykonać samodzielnie (sprawne przeprowadzki biur). Podczas wyboru firmy oferującej przeprowadzki biur dobrze jest sugerować się się przede wszystkim refleksjami wcześniejszych klientów i poprosić ich o dobre referencje. Jeżeli mogą oni pochwalić firmę za fachowe wykonanie pracy, możemy bez obaw podpisać z nim umowę. Dzięki temu unikniemy też nieuczciwych firm, które mogłyby naciągnąć nas na dodatkowe koszty lub przedłużyć całą przeprowadzkę.


Inne artykuły

Co zapewnia korporacja, która codziennie zapewnia odbiór odpadów Wrocław?

przedsiębiorstwo
Opracowanie: Julien Belli
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy też wiesz, iż rzeczy, jakich na co dzień używamy, mogłyby być zutylizowane, przetworzone i użyte ponownie? Od jakiegoś czasu zaczęliśmy używać zbiorników na odpadki w różnorodnych kolorach.

Ważne jest również, aby jeszcze przed przeprowadzką zaaranżować wystrój nowego biura (znacznie więcej informacji znajdziesz na tutaj). W tym momencie unikniemy zamętu tuż po przytransportowaniu sprzętów na nowe miejsce. Dzięki temu będziemy już na wstępnie wiedzieć jak je umiejscowić tak, by nie pracować zbyt długo w otoczeniu wielu kartonów, w których nic nie można odnaleźć.
2019/09/01, 12:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.