Łóżeczko dla malucha: jakie kupić i co uwzględniać podczas wyboru?

Koniecznym elementem w pokoju dziecka jest łóżeczko. Wybierając je zwróćmy uwagę nie tylko na jego wielkość. W sytuacji gdy wybieramy łóżka dla malucha mocno istotna jest jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

W dużych sieciówkach jest
śpiące dziecko
Opracowanie: Quinn Dombrowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
tak ogromny wybór mebli dla dzieci, że dokonanie wyboru tak naprawdę nie jest łatwe. Różnią się one nie tylko wzornictwem, ale również materiałem, z którego je zrobiono. Wśród rodziców dużą popularnością cieszą się łóżka drewniane dla dzieci. Popularne łóżka drewniane dla dzieci muszą być wyprodukowane wyjątkowo starannie, a poszczególne elementy użyte do ich zrobienia i wykończenia powinny mieć określone atesty stwierdzające, że są one odpowiednie dla maluchów. Duża grupa opiekunów staje często przed kłopotem, jak w niewielkim pokoju zmieścić dwa łóżeczka, a do tego, jak jeszcze zmieścić biurko dla ucznia? Wyjściem z tej sytuacji mogą być łóżka piętrowe z biurkiem. Cieszące się popularnością łóżka piętrowe z biurkiem pozwalają urządzić malutki pokój, w którym będzie nocować rodzeństwo w różnym wieku.

Łóżko dla dziecka nie musi być zwyczajne. W sklepach znajdziemy dość duży wybór łóżek pomalowanych przeróżnymi barwami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić łóżko niebieskie, czerwone, czy czarne. Mimo wszystko wybierając kolorowe łóżko dla dziecka musimy sprawnie sprawdzić, czy farby wykorzystane do jego malowania mają niezbędne dopuszczenia do użytku pociechy wywołają alergię. Projektanci oferują łóżka dla dzieci w przeróżnych wymiarach.
łóżko z szufladą
Opracowanie: osseous
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w przeróżnych sytuacjach?

Dziewczynka
Opracowanie: David D
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo dziecka na pewno dla każdego rodzica jest kwestią najwyższej wagi. W każdej sytuacji winniśmy umieć umożliwić naszemu dziecku bezpieczeństwo, jednakże nie zawsze jest to proste, szczególnie, przy małych dzieciach, których rodzice muszą mieć wprost oczy wokół głowy. Należałoby więc zastanowić się nad tym jak skutecznie chronić dziecko w różnorodnych sytuacjach.

Warto nastawić się na łóżko w nieco większym rozmiarze, będzie ono rosło razem z dzieckiem. Odpowiedni zagłówek oraz szuflady ulokowane pod łóżkiem to inne elementy, które mogą być bardzo komfortowe. Bez względu na to, jakie łóżko wybierzemy należy zwrócić uwagę na jego niezwykle istotny element, którym jest materac. Powinien być wygodny i nie może prowadzić do alergii. Dla dzieci zalecane są materace wykonane z lateksu, które nie powodują uczuleń, a zapewniają spokojny oraz zdrowy sen. Dobrze sprawdzają się też materace lateksowo-piankowe, kokosowe-piankowe oraz o charakterze sprężynowym.One też mogą być w przypadku pociech używane bez żadnych obaw. Ich wybór w sprzedaży jest aktualnie naprawdę bardzo duży.
2019/09/30, 20:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.