Jakim sposobem wykonać projekt kuchni, aby była wygodna, funkcjonalna i praktyczna

Projektując swoją kuchnię powinno się zwrócić swoją uwagę na parę ważnych spraw. Jedną z najważniejszych, chociaż przez wiele osób trochę pomijanych, jest wybór kuchennego blatu. Blat w kuchni pełni bardzo ważną rolę, bo przecież na nim właśnie trzyma się większość urządzeń i sprzętów kuchennych, a także przygotowuje posiłki.


kliknij i zobacz więcej
Opracowanie: Philipp Rudloff
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Z tego też powodu w pierwszej kolejności powinien on być trwały oraz solidny, lecz nie można również zapomnieć o jego funkcji ozdobnej. Blat jest uzupełnieniem szafek i raczej powinien być dobrze do nich dopasowany. Jaką ma mieć kolorystykę, czy będzie miał inną kolorystykę od mebli, czy też zostanie dopasowany odcieniem - to zależeć już będzie od osobistych preferencji osoby która projektuje
Kuchnia, zlewozmywak Salsa z ociekaczem
Opracowanie: DEANTE
Podpatrzone na: DEANTE
kuchnię. Wybór różnych blatów jest tak duży, że bez problemów uda mu się znaleźć odpowiedni dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, żeby blat, który się zamówi był wykonany z odpowiedniego materiału, a także był należycie złączony. Ma to zwłaszcza znaczenie w miejscach, gdzie pojawia się czasami woda, czyli przykładowo obok zlewozmywaków.

Najchętniej kupowane blaty do kuchni wykonane są z grubszej wiórowej płyty pokrytej laminatem. Ich ogromną zaletą jest niezbyt wysoka cena, a dodatkowo duża liczba dostępnych wzorów i kolorów. Blaty laminowane mają dużą odporność na działanie wyższej temperatury, mogą wytrzymać do około dwustu stopni, więc bez obaw można na nich postawić garnek pełny gorącej wody.

Prosto będzie się je również czyścić, za to ich główną wagą jest to, że przy niedokładnym zabezpieczeniu będą chłonęły wodę. Z tego też powodu w miejscach takich jak otwór zlewozmywaka lub łączenia koniecznie należy je właściwie zabezpieczyć. Użyć do tego można silikonu, który świetnie chroni przed wodą, lub nakleić odpowiednią okleinę, która pełni dokładnie taką samą rolę. Coraz częściej spotkać również można inne odmiany blatów, popularność zyskują blaty z kamienia naturalnego, z drewna czy kompozytu. Jeśli tylko będą one pasować do ogólnej wizji danej kuchni, to nie ma żadnych problemów, żeby je wykorzystać.
2021/01/10, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.