Jak wytresować czworonoga?

Cześć osób potrzebuje posiadać ostrego czworonoga, który pilnował będzie budynku i dobytku.


Większość jednakże marzy o psie kompanie, którego można bez lęków wypuścić ze smyczy w parku pełnym innych zwierząt jak też osób, o psisku, z jakim możemy się bawić, albowiem w każdym z nas jest troszeczkę dziecka oraz na końcu psie mądrym, jaki będzie słuchał nas bez względu na sytuację.
agroturystyka
Opracowanie: Beau Considine
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Podobnie jak ludzie psiaki będą mieć rozmaite charaktery. Charakter pieska zależy w największym stopniu od 2 czynników: rasy i wychowania. Na naukę przenigdy nie jest za WCześnie. Obroża - przejdź - elektryczna dla psa jest nadzwyczaj pomocna w trakcie szkolenia pieska.


pieniądze
Opracowanie: CALVADO.pl


Na początek przyucz czworonoga reagować na własne imię a także ażeby przybywał, gdy wołasz go. Zawsze gdy potrzebujesz go przywołać do siebie wykrzyknij donośnie jego imię jak też zagwiżdż lub cmoknij. Jeżeli pies nie chce do ciebie przybyć przykucnij i wyciągnij w jego kierunku ręce. Pozoruj, że masz coś w dłoniach, a to z pewnością zwabi czworonoga. Gdy przyjdzie do ciebie nagrodź pieska. W żadnym razie go nie goń. Pies zrozumie to jako zaproszenie do zabawy w berka. Gdy nawoływanie nie pomaga możesz spróbować także obrócić się po czym oddalić się. Większość małych zwierząt lęka się utracić pana z oczu i zapewne za nim prędko pobiegnie. Na początek nie spuszczaj go w miejscach, gdzie jest dużo innych zwierząt i ludzi. Łatwiej ci będzie go nauczyć, gdy nic nie będzie decentralizowało jego baczności.
Pamiętaj - nim poczniesz puszczać czworonoga, najpierw przyuczyć go spacerować na smyczy. Jeśli potrzebujesz ukarać go to pokaż mu, że jesteś zły na niego, na przykład okrzycz go. Pies nie rozumie co wykrzykujesz, ale wyczuwa uczucia takie jak złość.
2020/05/20, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.