Urok mebli kolonialnych - poznaj najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Kolonialne meble i dekoracje mają jakąś magiczną moc. Jak żadne inne przenoszą nas w inny, czarujący świat. Być może to zasługa kolorów, tak innych od tych do których się przyzwyczailiśmy? Rejonów świata, w którym powstały? Albo zapachu drewna?
Nie ma w tym nic zaskakującego – drewno egzotyczne cechuje ciekawe ubarwienie. Począwszy od radosnej żółci, oliwkę przez wszelkie odcienie szarości.

Zaciekawił Cię taki tekst? To super, jednak kliknij ten link, gdyż dodatkowo mamy również inny podobny artykuł, który warto zobaczyć tu (http://www.kolory-swiatla.pl/pl/producer/Italux/73).

Dodatkowo, mają również wielce interesujący rysunek – od delikatnie rozmytego do zdecydowanych wzorów. To dlatego z taką łatwością zwyciężają konkurencję z pospolitą sosną czy dębem.

meble do jadalni
Opracowanie: Meutia Widodo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Historycy rzemiosła robią „wielkie oczy”, obserwując występujący w tym stylu miszmasz. Takiej mieszanki technik i form nie zobaczymy w żadnym innym. Jak powstał ten oryginalny styl? Styl kolonialny powstawał w okresie, w którym europejscy koloniści osiedlali się w najdalszych zakątkach świata. Przywozili ze sobą z Europy meble, zaś miejscowi rzemieślnicy robili z nich kopie. Wyobraźmy sobie holenderskiego zamożnego kupca, którego domem stają się Filipiny, idzie do warsztatu prowadzonego przez Chińczyka (to oni często parali się tam stolarstwem) i zamawia komodę. Takiej samej, jak w Europie, ukochanej rokokowej, która przybyła z nim zza oceanu. Stolarz bez wątpienia spełnił zadanie, ale z mahoniu, dodając przy tym swoje motywy. W Polsce największą popularnością cieszą się meble proste, np. meble z Indonezji, których największą ozdobą jest niepowtarzalny kolor i mocny deseń drewna, które można zobaczyć tutaj kliknij tutaj.


Inne artykuły

Piękne wnętrza we Wrocławiu

wnętrza
Opracowanie: Empik
Podpatrzone na: Empik
Kiedy zastanawiamy się nad tym, co chcielibyśmy robić w życiu powinniśmy wziąć pod uwagę swoje zdolności. Część osób świetnie sprawdzi się będąc księgową, a inne osoby zdecydowanie fajniej będą czuć się w bardziej artystycznych zajęciach. Jeśli bliżej nam do artysty to możemy wziąć pod uwagę dekorację wnętrz. To zajęcie, z którego obecnie można podszkolić się na różnych kursach. Taki dekorator wnętrz Wrocław na sto procent będzie świetnym rynkiem dla takich umiejętności.


Meble kolonialne są też przyjemne w dotyku. Ława do salonu powstała z oleistego teku, gładkiego jak aksamit mango, lub ciemnego wenge sprawi, że mieszkanie nabierze zupełnie nowego wyrazu.
Meble nie tylko wyglądają wyjątkowo. To samo możemy powiedzieć o zapachu, który roztaczają. To won wosków, po których możemy z całą pewnością odróżnić meble oryginalne omeble (zobacz magnatmeble)h produkowanych w Europie. Wystarczy jeden mebel, aby nuta Orientu unosiła się w całym mieszkaniu. Nie tylko w chwili gdy mebel dopiero przyjechał ze sklepu.
2019/06/14, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.