Urok mebli kolonialnych - poznaj najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Kolonialne meble i dekoracje mają jakąś magiczną moc. Jak żadne inne przenoszą nas w inny, czarujący świat. Być może to zasługa kolorów, tak innych od tych do których się przyzwyczailiśmy? Rejonów świata, w którym powstały? Albo zapachu drewna?
Nie ma w tym nic zaskakującego – drewno egzotyczne cechuje ciekawe ubarwienie. Począwszy od radosnej żółci, oliwkę przez wszelkie odcienie szarości. Dodatkowo, mają również wielce interesujący rysunek – od delikatnie rozmytego do zdecydowanych wzorów. To dlatego z taką łatwością zwyciężają konkurencję z pospolitą sosną czy dębem.

Inne artykuły

Przeprowadzasz się do niezaaranżowanego domu? Kup niedrogie meble!

tanie-meble-obrazek
Opracowanie: Johan Hansson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sporo osób w pewnym okresie swego życia potrzebuje zmienić lokal zamieszkania. Wyprowadzamy się do innego miasta na uczelnię czy do pracy, powiększyła nam się rodzina i przeprowadzamy się do obszerniejszego domu. Powodów jest wiele, lecz mimo ekscytacji związanej z nowym miejscem, przychodzi nam także ponieść duże koszta. Nawet jeśli mieszkanie jest w zadowalającym stanie i nie potrzebuje najmniejszych remontów, przeważnie trzeba nam je urządzić. Nabywanie całego wyposażenia od razu jest bardzo drogie, dlatego należy orientować się, gdzie możemy zakupić tanie meble.


meble do jadalni
Opracowanie: Meutia Widodo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Historycy rzemiosła robią „wielkie oczy”, obserwując występujący w tym stylu miszmasz. Takiej mieszanki technik i form nie zobaczymy w żadnym innym. Jak powstał ten oryginalny styl? Styl kolonialny powstawał w okresie, w którym europejscy koloniści osiedlali się w najdalszych zakątkach świata. Przywozili ze sobą z Europy meble, zaś miejscowi rzemieślnicy robili z nich kopie. Wyobraźmy sobie holenderskiego zamożnego kupca, którego domem stają się Filipiny, idzie do warsztatu prowadzonego przez Chińczyka (to oni często parali się tam stolarstwem) i zamawia komodę. Takiej samej, jak w Europie, ukochanej rokokowej, która przybyła z nim zza oceanu. Stolarz bez wątpienia spełnił zadanie, ale z mahoniu, dodając przy tym swoje motywy. W Polsce największą popularnością cieszą się meble proste, np.

Intryguje Cię ta kwestia? Kliknij ten link oraz przeczytaj, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści (http://elektryczne.eu/szyny-sufitowe/) swojego artykułu.

meble z Indonezji, których największą ozdobą jest niepowtarzalny kolor i mocny deseń drewna, które można zobaczyć tutaj kliknij tutaj.


Meble kolonialne są też przyjemne w dotyku. Ława do salonu powstała z oleistego teku, gładkiego jak aksamit mango, lub ciemnego wenge sprawi, że mieszkanie nabierze zupełnie nowego wyrazu.
Meble nie tylko wyglądają wyjątkowo. To samo możemy powiedzieć o zapachu, który roztaczają. To won wosków, po których możemy z całą pewnością odróżnić meble oryginalne omeble (zobacz magnatmeble)h produkowanych w Europie. Wystarczy jeden mebel, aby nuta Orientu unosiła się w całym mieszkaniu. Nie tylko w chwili gdy mebel dopiero przyjechał ze sklepu.
2020/06/06, 08:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.