Wystrój niedużej łazienki

Małe pomieszczenia zwykle sprawiają nieco więcej problemów, gdy chodzi o aranżację wnętrza. Jednak każdy problem można rozwiązać przy odrobinie pomysłowości i trzymając się łatwych zasad. W jaki sposób podejść do urządzania niedużej łazienki?


Mała łazienka
Opracowanie: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Już w pierwszej kolejności powinniśmy dobrze przemyśleć to, czego właściwie oczekujemy w toalecie. Być może z pewnych elementów możemy po prostu zrezygnować. Wyjątkowo istotna sprawa to wybór wanny i prysznica. Jeśli zależy nam na większej ilości miejsca, dobrze jest postawić na kabinę prysznicową. Prysznic może zająć aż dwukrotnie więcej miejsca.

Inną sprawą jest właściwe zaprojektowanie rozłożenia sprzętów. Projektanci radzą, by muszlę instalować naprzeciw umywalki, natomiast wannę albo prysznic przy ścianie prostopadłej. To szczególnie praktyczne rozłożenie w przypadku małej, toalety o proporcjach kwadratowych. Gdy z kolei chodzi o meble, to najlepszym wyborem jest zamówienie mebli na wymiar. W ten sposób możemy o wiele efektywniej wyzyskać małą powierzchnię. Więcej pomysłów dotyczących aranżacji małych pomieszczeń znajdziesz na lovingit.pl ( Ci pomysłu na aranżację małej łazienki?wejdź na loving it).

łazienka
Opracowanie: Sofitel Dubai Downtown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kupowanie mebli gotowych doprowadzi do tego, że przy ścianach zostaną niewielkie, niezagospodarowane odcinki.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tutaj! Zamieszczone tam materiały również Cię zaintrygują - to bardzo użyteczne informacje!

A w przypadku niewielkiego wnętrza liczy się każdy centymetr. Zamawianie pod wymiar oznacza nieco wyższe wydatki, ale pamiętajmy, że łazienkę wyposażamy w perspektywie kilkuletniej.

Na koniec opłaca się zastanowić się także nad barwami. Poza walorami użytkowymi małego wnętrza, chcemy także, by miało ono zalety wizualne. Co za tym idzie, dobrze jest postawić przede wszystkim na jasne barwy. Dotyczy to barwy ścian, jak i elementów stanowiących wykończenie.
2022/03/04, 09:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.