Umiemy kochać, ale nie potrafimy zadbać o dietę? Menu dla naszych czworonogów

Psy są obecne w naszych domach i nierzadko traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie powinien zaskakiwać więc fakt, iż każdy właściciel psa chciałby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Jednak nie zawsze to co uważane za zdrowe dla Pana jest właściwe dla psa. Aż 80% polskich psów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% dostaje karmę suchą, zaś 26% karmę z puszki. Właściciele psów cały czas kierują się zasadą „czego nie zjem ja, na pewno zje Reksio”. To może nieodpowiednio wpłynąć na zdrowie i samopoczucie psa oraz w konsekwencji prowadzić do zatruć oraz niepożądanych reakcji po spożyciu pokarmu. Serwując psu pozostałości z obiadu doprowadzamy do sytuacji, że nie dostarczamy tego, co niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Żywienie psa ma podstawowe znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Nagannym zachowaniem popełnianym przez właścicieli psów jest także jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale też gotowej karmy. Niepotrzebnie. Pełnowartościowe karmy, np. karma (zobacz: smakowita karma) Dolina Noteci są dokładnie zbilansowane pod względem zawartości witamin, mikroelementów i wszystkich innych składników odżywczych, iż dodawanie do diety psa innych składników np.

Spójrz na portal oraz prześledź wpis (https://www.clarias.pl/system-rabatow-pm-12.html), który niewątpliwie totalnie Cię wciągnie, gdyż dane tam umieszczone, przyciągają uwagę.

zupy pozostałej z obiadu tylko zakłóca ten bilans i może mieć zgubne skutki. W sklepach zoologicznych, tych stacjonarnych i tych prowadzących działalność w internecie, znajdziemy karmy z przeznaczeniem dla szczeniąt, psów dorosłych oraz tych z nadwagą.

Inne artykuły

Jaką obudowę wybrać

otwarta obudowa
Opracowanie: Blake Patterson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na jakość pracy peceta wpływa dużo czynników również wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jedną ze spraw, o które trzeba zadbać w czasie kupna komputera jest na przykład zatroszczenie się o odpowiednią obudowę. Podejmowanie dużej ilości mniej albo bardziej ważkich decyzji co do zakupu wzorowej obudowy zajmuje w dzisiejszych czasach wartościowy czas, który wielu ludziom ucieka niezwykle ekspresowo.


Nie zapominajmy, iż minimalna zawartość wody w suchych karmach pozwala dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zachowa walory odżywcze. Z tej przyczyny karmę możemy zamówić drogą internetowa. Bezpiecznie, w krótkim czasie i w wygodnym fotelu będziemy mogli spokojnie przejrzeć ofertę sklepu. Dodatkowo, ominą nas ciężkie zakupy, gdyż kurier dostarczy nam psie pożywienie do domu. Do przechowywania psiego pokarmu dobrze jest zastosować specjalny pojemnik, ponieważ świetnie zabezpieczy karmę przed wilgocią.
2020/06/25, 14:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.