Aranżujesz kuchnię? Meble to jedna z najistotniejszych kwestii

Od jakiegoś czasu marzy ci się pięknie zaaranżowana kuchnia? Jeśli przez parę lat nie wprowadzałeś żadnych zmian, na pewno z ciekawością przyglądasz się nowym pomysłom i nie możesz doczekać się zakupów. To nie niezbyt kosztowne meble rattanowe do ogrodu, jakie możesz wymieniać co sezon, tylko znacznie poważniejszy zakup, toteż nie podejmuj nieprzemyślanych decyzji i dokładnie zastanów się nad wyborem.
Pokój gościnny
Opracowanie: Jaysin Trevino
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pierwszoplanową kwestią jest materiał, z jakiego zostały wyprodukowane meble. Tworzywem niebywale często wybieranym przez zainteresowanych jest drewno. Niestety pod wpływem wilgotności może się niszczyć, np. jeżeli niejednokrotnie otwierasz zmywarkę w trakcie jej pracy. Rzecz jasna można zabezpieczyć powierzchnię, jednakże nie jest to rozwiązanie na stałe. Po upływie jakiegoś czasu czasie meble mogą już nie wyglądać estetycznie. Dla ludzi, których interesują tanie meble kuchenne, idealne będą meble z płyty wiórowej - tutaj. Bogaty wybór kolorów pozwala urządzić kuchnię podług konkretnych wymogów. Jednak z niska ceną związana jest też niezbyt dobra wytrzymałość mebli, z pewnością o wiele mniejsza od mebli z drewna. Już po krótkim ich używaniu może się okazać, iż drzwi wygięły się w nienaturalny sposób, blat z kolei zaczyna się zdzierać. Do wyboru mamy także inne materiały, np. płytę MDF, rewelacyjną z racji odporności na wilgoć. Podobnie jak płyta wiórowa gwarantuje bogactwo kolorów i wiele możliwych wzorów. Poza materiałem znaczenie ma sam design mebli. Jak uprzednio nadmieniono, najwięcej możliwości daje płyta wiórowa i płyta MDF. Każdy z tych rodzajów tworzyw to realne szanse na spełnienie swoich marzeń co do wyglądu idealnej kuchni. Oprócz tego meble muszą być funkcjonalne, to znaczy pomieścić całą zastawę i sprzęty, których w tym pomieszczeniu nam nie brakuje. Wyłącznie właściwa głębokość i wysokość mebli, najlepiej sięgająca sufitu, umożliwi pochowanie tego, co dotąd z racji braku miejsca musiało stać na widoku.


Inne artykuły

Meble, które są w wynajmowanym mieszkaniu

meblowanie mieszkania
Opracowanie: Martin Pettitt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wprowadzając się do nowego mieszkania często wolimy zagospodarować przestrzeń własnymi meblami. Zwykle osoby wynajmujące mieszkania nie posiadają wysokiej klasy ładnych mebli. Są to niemodne szafy, stare wersalki, które nie tylko mogą być nieładne, ale mogą również być już niefunkcjonalne. Inna sytuacja jest w mieszkaniach nowych, które zostały przeznaczone pod wynajem, albo też w mieszkaniach odremontowanych, gdzie meble, jeśli są, mogą być zadbane a całość odpowiednio nowocześnie wystylizowana, żeby osoby wynajmujące czuły komfort zamieszkując taką przestrzeń.

w kuchni
Opracowanie: Sarah Roth
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podobne zasady odnoszą się także do zakupów innych mebli, na przykład jeśli okaże się, iż niedługo będą konieczne ci nowe meble do sypialni. Weź do sklepu swoich bliskich, a razem szybciej podejmiecie decyzje i już wkrótce będziecie jeść posiłki w nowej, pięknie urządzonej kuchni. A później możecie iść do salonu, gdzie będzie czekać na was komfortowa wersalka, by odpocząć po pysznym posiłku - meble.
2019/10/04, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.