Światło to istotny element każdego biura

Jedną zgłównych kwestii związanych z organizacją miejsca pracy jest jego doświetlenie. Ma ono różnorodne znaczenie. Z jednej strony odpowiednia moc światła padającego na stanowisko pracy jest oczekiwana przez przepisy BHP, jednak z drugiej to także ważny element wystroju biura.


żarówki LEDowe
Opracowanie: Artemas Liu
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Światło służy więc zarówno do zapewnienia odpowiednich warunków pracy, jak i do podskreślenia walorów architektonicznych (designu) miejsca pracy.

Jakiego rodzaju oświetlenie (zobacz dekorian home lampy podłogowe) biurowe wybrać do własnej firmy? Nad tym pytaniem główkuje mnóstwo prezesów firm w Polsce. Ze względu na wszechobecną politykę oszczędności najczęściej wybieranym typem oświetlenia są oprawy led, np. firmy Trilux:

taśmy LED
Opracowanie: Eliot Phillips
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ich podstawowa zaleta to małe zużycie elektryczności przy utrzymaniu odpowiedniej mocy. Gromadzą więc w sobie plusy ekonomiczne oraz ochrony śorowiska, co jak wiadomo w obecnych czasach jest bardzo istotne dla wielu ludzi.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty należy się spodziewać, że światło ledowe będzie coraz częściej stosowane we wszystkich sektorach gospodarki.
2019/11/14, 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.