Oświetlenie dużego pokoju – zapoznaj się z paroma zaleceniami, które pomogą ci w wyborze

Salon to miejsce, które musi prezentować się stylowo. Nigdy nie wiadomo, kiedy wpadnie do nas rodzina z nagłą wizytą albo koleżanka, jaka chce się wyżalić, ponieważ znowu zdenerwowała się w pracy. Z tej racji należy starannie przemyśleć każdy szczegół jego wystroju, abyśmy mogli przyjmować gości o każdej godzinie – również późniejszym wieczorem, a wtedy najbardziej znaczące jest dobre oświetlenie. Co mieć na względzie w czasie jego wyboru?


klasyczny żyrandol
Opracowanie: Roman Boed
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zanim zaczniemy kupować lampy, rozpatrzmy się po wnętrzu. Jak je zaaranżowaliśmy? To pytanie, na które musimy odpowiedzieć nim pojedziemy na zakupy. Do minimalistycznych przestrzeni będzie pasować oświetlenie nowoczesne, które jest również doskonałym dodatkiem. Wybieraj atrakcyjne formy, dzięki temu nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych dekoracji. Do bardziej tradycyjnych wnętrz lepsze będą lampy klasyczne. W dużym pokoju nie wystarczy jedynie oświetlenie górne. Należy jeszcze przemyśleć, w których miejscach zawiesimy kinkiety albo ulokujemy lampę stojącą, którą szczególnie docenimy czytając wieczorem książkę.

Kinkiety powinny mieć taki sam charakter, co żyrandol, aby poszczególne dodatki były zgraną całością. Jeśli salon jest duży, można też pomyśleć nad paroma punktami oświetleniowymi na suficie, nie zaś tylko nad jedną lampą, jaka rzecz jasna nie zapewni dostatecznego światła.

Publikacja, którą teraz widzisz to nietuzinkowe źródło (filtrynakran.pl/pl/c/WKLADY-DO-FILTROW/15) informacji, ale jeśli poszukujesz analogicznych danych, to kliknij ten link.

Dodatkową lampę dobrze jest również zainstalować, jeżeli salon złączyliśmy z jadalnią. Dobre światło nad stołem to konieczność, chyba że chcemy zjadać posiłki w półmroku – lecz np. jedzenie ryby w ciemnościach może nie skończyć się dla nas za dobrze. Zakup lamp to nie koniec, trzeba jeszcze zainwestować w stosowne żarówki, jakie różnią się od siebie mocą. Im większa moc, tym jaśniejsze światło.


Wybierając oświetlenie miejmy jeszcze na uwadze materiał, z jakiego wykonane są lampy. Które z materiałów są szczególnie wytrzymałe? To z pewnością lampy szklane oraz metalowe. Najtańsze, lecz zarazem najmniej trwałe są lampy papierowe. Można je kupić, lecz liczmy się z przymusem ich wymiany nawet za kilka miesięcy. Odrobinę lepsze są oprawy plastikowe, jednakże nie zawsze wyglądają stylowo. Gdy skończysz aranżować salon, przemyśl wygląd przestrzeni naokoło domu oraz zakup lampki ogrodowe, jakie przyjemnie rozświetlą taras i trawnik.
2022/04/13, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.