Projektowanie salonu w mieszkaniu- wygoda w miejscu wypoczynku z domownikami

Salon to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Tutaj relaksujemy się, oglądamy filmy czy też zapraszamy znajomych. Zależnie od tego jak duże posiadamy mieszkanie, tyle można wydzielić przestrzeni na to miejsce i w odpowiedni sposób je urządzić.


wypoczynek
Opracowanie: Kelly Sikkema
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem podczas urządzania będzie odpowiednie rozmieszczenie mebli, tak aby było nam jak najwygodniej. Pokój ten możemy łączyć z jadalnią, lub też z wyspą kuchenną, kiedy nasze mieszkanie nie jest zbyt duże. Ważne będzie ułożenie kompletów wypoczynkowych, telewizora lub też kominka w taki sposób, żeby było nam wygodnie tak samo w dzień jak również wieczorami. Warto zainwestować w żaluzje lub zasłony, by móc bez problemów oglądać telewizję także w dzień. Kiedy posiadamy wyjście na taras w salonie, droga do niego nie może przebiegać przez centrum salonu, ponieważ wychodzenie na balkon będzie zakłócało wypoczynek, czy też oglądanie telewizji przez gości siedzących na fotelach.


Aby było nam jak najwygodniej musimy zakupić jak najlepsze komplety wypoczynkowe = idź na stronę. Producent ma w swojej ofercie mnóstwo opcji kompletów- z fotelami lub bez, w przeróżnych kolorach i kształtach. Meble musimy dopasować do stylu naszego wnętrza. Warto dowiedzieć się, czy możliwe będzie kupienie wielu części wyposażenia w komplecie, w konkretnym stylu. Na przykład producent mebli skórzanych może posiadać w swoi sklepie skórzaną sofę i także do niej, w komplecie witrynę oraz ławę, w tym samym stylu. Oszczędzi nam to
wypoczynek
Opracowanie: Demural
Podpatrzone na: http://demural.pl
wielogodzinnych poszukiwań mebli w wielu sklepach, tak aby zgadzały się ze sobą względem stylu - kliknij w link. Ważne będzie także światło w salonie. Dobrze byłoby, gdyby poziom jasności mógł być regulowany- będziemy mogli wtedy, jeśli zajdzie potrzeba, stworzyć klimatyczny półmrok, przykładowo w trakcie kolacji bądź oglądania telewizji.

Wygodny oraz ładnie urządzony salon to marzenie każdego z nas. Kiedy chcemy urządzić dom samodzielnie, lub z pomocą stylisty, warto zwrócić wyjątkową uwagę na to konkretne pomieszczenie, gdyż jest ono centrum naszego mieszkania, miejscem spotkań w towarzystwie znajomych.
2019/06/22, 01:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.