Jak należy malować ściany aby nie powstały smugi?

Malowanie ścian jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na duże zmiany w wyglądzie wnętrza.


Najlepiej by było, gdyby wykonali to profesjonalni malarze, jednak dzisiaj jest wiele przewodników w internecie, jakie mogą przeprowadzić nas przez wszelkie etapy malowania sufitów oraz ścian.


malarze
Opracowanie: Heritage Hotels & Resorts
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


W pierwszej kolejności należy powynosić z pokoju wszelakie meble. Jeżeli jest to niewykonalne, umieszczamy je na środku pomieszczenia oraz zakrywamy malarską folią. W ten sposób także podłoga powinna zostać zabezpieczona oraz okna i drzwi. Malarska taśma będzie nam służyć do zakrycia ościeżnic, podłogowych listew oraz włączników światła. Maleńkie guziczki czy śrubki możemy posmarować wazeliną. Wystarczyłoby po pomalowaniu przetrzeć je wilgotną szmatką, żeby zbędna farba zeszła razem z tłuszczem. Żeby ściany były pięknie pokryte farbą, nie można by zapomnieć o przygotowaniu właściwych narzędzi. Wałek trzeba przed pierwszym użyciem wyczyścić z pyłu oraz nitek. Możemy zrobić to za pomocą rolki albo myjąc wałek w wodzie z dodatkiem mydła w płynie. Podobnie trzeba postąpić z pędzlem. Usunąć trzeba kurz i luźne włosie.

Ten proponowany artykuł (https://officepoland.pl/biura-do-wynajecia/gdansk/bretowo/) zawiera fascynujące informacje na opisywany temat, więc, jeśli ta problematyka Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Umyć go trzeba w wodzie z mydłem, potem należy go wypłukać i wysuszyć.


Inne artykuły

W jaki sposób właściwie dobrane oświetlenie będzie wpływać na normalne życie w domu czy mieszkaniu.

kryształowy żyrandol
Opracowanie: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Odpowiednie oświetlenie środka mieszkania czy domu ma duże znaczenie podczas codziennego funkcjonowania. Wiele osób niewiele zwraca uwagę na to, jakiego rodzaju ma w mieszkaniu lampy, nie mówiąc już o czymś takim, jak projektowanie oświetlenia. Zwyczajnie wybierają oni takie lampy, jakie im się zwyczajnie podobają i wieszają je tam, gdzie uważają że będzie najlepiej.


Najistotniejszym etapem jest przygotowanie ściany. Od niego zależny będzie rezultat końcowy malowania. Najpierw trzeba sprawdzić kondycję ściany. Malarskie prace w każdym wypadku rozpoczynamy od pomalowania Sufitu. W pierwszej kolejności pędzlem malujemy miejsca niełatwo dostępne np. gzymsy czy sztukaterie. Potem pozostałą część sufitu malujemy w pasy równoległe wałkiem z teleskopem. Następną warstwę należy pokryć farbą malując prostopadłe pasy do tych malowanych na początku. Po pomalowaniu sufitu przejść trzeba do malowania ścian.


Najpierw malujemy przy użyciu pędzla krawędzie oraz trudno dostępne przestrzenie. Następnie farbę przelewamy do kuwety oraz zanurzmy w niej wałek potem go odciskając. Farbę nakładać trzeba zdecydowanymi ruchami . Pamiętać musimy, że chaotyczne posunięcia mogą spowodować na ścianie smugi.
2022/02/16, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.