Wygodny pokój dla dziecka – w jaki sposób należy go urządzić, aby mieć pewność, że pociecha będzie rzeczywiście zadowolona?

Dziecko, bez względu na to, w jakim jest wieku, tak samo jak osoba dorosła, wykazuje bardzo silną potrzebę prywatności, z tego powodu powinno mieć swój pokój. Warto postarać się, żeby pomieszczenie zostało urządzone wygodnie, a jednocześnie było atrakcyjne wizualnie i przystosowane do potrzeb pociechy.


Pościel z satyny bawełnianej
Opracowanie: Calvado.pl
Podpatrzone na: Calvado.pl
Ogromne znaczenie ma odpowiedni wybór pościeli. Jej wachlarz jest jednak na współczesnym rynku na tyle bogaty, że z pewnością każda osoba będzie w stanie znaleźć zadowalający produkt. Świetnymi opiniami cieszy się przykładowo pościel andropol (tutaj). Jest wykonana z trwałych materiałów. Poza tym, młodsze dzieci przeważnie preferują pościel z nadrukiem pochodzącym z ich ulubionego filmu, gry bądź kreskówki. Przykładem może być pościel kraina lodu (wejdź), której motyw odnosi się do bardzo popularnej bajki dla dzieci.

Na uwadze należy mieć też ewentualne alergie dziecka, które obecnie są dosyć częste. Jeśli pociecha jest alergikiem, doskonale sprawdzą się kołdry antyalergiczne (zobacz). Są one sprzedawane w zasadzie w każdym sklepie z wyposażeniem dla sypialni, wobec tego ich zakup z pewnością nie sprawi poważnych kłopotów. Urządzając pokój dla dziecka należy koniecznie pamiętać o jego indywidualnych preferencjach. Maluch woli konkretny kolor? Nie warto na siłę przekonywać do koloru ścian, który zdaniem rodziców jest bardziej stosowny. To dziecko powinno się czuć dobrze w swoim pokoju.

Oczywiście, uczestnictwo pociechy w podejmowaniu decyzji odnoszących się do wystroju pomieszczenia uczy samodzielności, trzeba jednakże pamiętać, że realizacja wszystkich, nawet najbardziej nietypowych pomysłów, nie jest wskazana. Należy zachować umiar i jeżeli w najbliższym czasie nie planuje się nowego remontu, dobrze jest wykorzystać rozwiązania bardziej tradycyjne, jako że gust dziecka w konkretnym wieku może zmieniać się naprawdę bardzo szybko. Meble łóżko z sofą chowane w szafie do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz bezpieczne. Podczas zakupów warto wykazywać się umiarem oraz kupować produkty, które będą służyły maluchowi przez kilka lat. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest też zamówienie mebli na wymiar, dostosowanych do wielkości oraz rozkładu pokoju dziecka, szczególnie jeśli jest on niewielki. W przypadku, kiedy pokój musi ze sobą dzielić rodzeństwo, wskazane jest zastanowić się nad wybraniem łóżek piętrowych.
2021/02/13, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.