W jaki sposób wybrać światła do domu?

Od wieków światło wyznaczało nam rytm dnia. Poranna kawa w słonecznej kuchni zapowiada dobry dzień. Natomiast kiedy układamy się do snu, chcemy się wyciszyć i uspokoić. Odruchowo więc wyłączamy jaskrawe lampy.


Czary-mary w salonie

lampy stojące: stojące
Opracowanie: Amanda Halprin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najbardziej kłopotliwy salon. W tym pomieszczeniu toczy się życie rodzinne, odpoczywamy, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga z tego względu specjalnej troski. Szczególnie gdy wybraliśmy ciemne meble, mięsiste zasłony, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. To wszystko zabiera światło przez co nawet większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych źródeł światła. Dobrze będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna. Stojące lampy nowoczesne - zobacz pod tym linkiem, z kloszem skierowanym w dół niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy się relaksować. Jeżeli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i na dodatek tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią - oświetlenie podkreśli nam kącik do długich rozmów i odpoczynku.


Pomocnik w kuchni

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem kuchennym są obowiązkowe – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Dodatkowo dobrze jest lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. Psychoterapeuta w sypialni. W sypialni mamy się wyciszyć, najlepsze więc będzie światło delikatniejsze. Kinkiet nad lustro wprowadzi intymną atmosferę, a lampki na szafkach nocnych umożliwią nocne czytanie.


Drobne oszustwa

lampy
Opracowanie: Technolux
Podpatrzone na: Technolux
Światło maskuje niedociągnięcia w domu. Jeżeli wprowadziliśmy się do przepastnego loftu i przeraża nas mało przytulna przestrzeń, zafundujmy sobie lampy wiszące ze światłem skierowanym w dół.

Masz ochotę pogłębić własną wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej nota bene pstryczki szczegółów.

A jeszcze lepiej, postawmy na w pełni indywidualną i designerską lampę loftową - oświetlenie industrialne. Wąski pokój wyda się szerszy, jeżeli dłuższą ścianę oświetlimy intensywniej niż pozostałe. Światło punktowe zaakcentuje ściany z łupka, belki drewniane czy kolumny kominka.


Odwiedźmy sklepy z oświetleniem, zastanówmy się, przedyskutujmy nasz wybór, gdyż właściwie dopasowane światło istotnie, potrafi postawić kropkę nad „i” przy aranżowaniu przestrzeni. W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które doskonale zaprezentują się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów. Sklepy oferują fachową pomoc w kwestii oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję pewnych i szybkich zakupów.

Wejdź na ten odnośnik, żeby poznać podobne teksty. Przykładowo zobacz serwis (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/elewacje), który prezentuje zajmującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Zobacz tutaj: rekoforma.pl/.
2021/01/18, 11:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.