Oświetlenie w domu: jak powinno się je dobierać?

Ważnym przedmiotem wyposażenia mieszkania jest oświetlenie. Pełni ono dwie ważne funkcje: praktyczną oraz dekoracyjną. Jak jednak dokonać zakupu źródeł światła, by każde z wnętrz było oświetlone właściwie? Czy takie same źródła światła sprawdzą się tak samo dobrze w nowoczesnych, jak i w klasycznie urządzonych wnętrzach?


lampy
Opracowanie: Walter Schärer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W większości wnętrz odnajdziemy nie tylko pojedyncze, ogólne źródło światła. Dodatkowe oświetlenia będą wymagały kąciki w których wypoczywamy, miejsca, w których będziemy pracowali, łazienki oraz pokoje gościnne. Jako oświetlenie ogólne salonu bardzo wiele osób stosuje ekskluzywne żyrandole. Cieszące się popularnością ekskluzywne żyrandole często nawiązują swoją stylizacją do żyrandoli, które niegdyś spotkać można było w pałacowych wnętrzach.

Tego rodzaju żyrandole są stworzone ze szlachetnych metali kolorowych. Bardzo często wykorzystywanym materiałem jest miedź. Zdobią je bardzo modne wykonane ze szkła elementy imitujące naturalny kryształ. Dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się również lampy ekskluzywne, które nawiązują stylistyką do lamp, które dominowały w polskich wnętrzach w okresie secesji. Był to styl, który pojawił się pod koniec XIX wieku. Stylem dominującym były wówczas motywy wywodzące się z natury, stąd lampy ekskluzywne w wielu wypadkach mają klosze w motywy roślinne. Interesująca lektura: ekskluzywne żyrandole.

Naprawdę często w naszych pomieszczeniach pojawiają się również przeróżnego rodzaju dodatkowe elementy dające światło. Mogą to być kinkiety lub ekskluzywne lampy stołowe. Dużą popularność zdobyły stylowe ekskluzywne lampy stołowe. Wiele z nich przypomina lampy stworzone przez Tiffaniego, czyli lampy, których klosze stworzone zostały techniką witrażową. Tego typu lampy sprawdzają się w różnych typach wnętrz, zarówno w tych urządzonych klasycznie, jak i tych zachwycających nowoczesnością. Tu coś dla poszukujących: lampy ekskluzywne .


lampy
Opracowanie: Alfred Schierholz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wszystkie ekskluzywne rodzaje oświetlenia zrobione są niezwykle starannie z materiałów najwyższej jakości. Mimo więc, że oprawy tego typu nie są tanie, to jednak opłaca się je kupować właśnie z uwagi na te dwie cechy. Takie oświetlenie po prostu będzie nam służyło przez długi okres czasu. Ustawiając wiele rozmaitych źródeł światła w jednym pomieszczeniu możemy zamienić jego proporcje, można także osiągnąć niezwykły efekt dekoracyjny. Coraz więcej osób z przyjemnością chce wrócić właśnie do tych minionych stylów. Interesujące: ekskluzywne lampy stołowe.
2022/03/16, 13:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.