W jaki sposób zorganizować otwartą kuchnię?

W każdym mieszkaniu niby wszystko jest takie samo. Jest miejsce do spania, do przygotowywania posiłków i miejsce gdzie można wziąć kąpiel. Jednak, jeśli chodzi o szczegóły to każde mieszkanie jest całkiem inne. Nawet, jeśli na przykład kuchnia jest połączona z salonem, to i tak w niemal wszystkich mieszkaniach pomysł na takie połączenie będzie zupełnie inny.
kuchnia i jadalnia
Opracowanie: Ben Heinrich
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każda aranżacja kuchni połączonej z małym salonem zależy od pomysłu domowników. Oczywiście najpierw należy zwrócić uwagę na metraż każdego pomieszczenia. Jeśli salon jest rzeczywiście niewielki, to nie warto dawać do niego wielkiego stołu, przy którym mielibyśmy jeść obiady i kolacje. Najlepiej zaaranżować w salonie miejsce, w którym będzie można zjeść deser, ale również da się przy okazji usiąść ze znajomymi. Stół nie musi być wtedy duży, ale trzeba zadbać o to, by w kuchni znalazł się blat, gdzie będzie można zjeść w spokoju obiad. Możemy również pomyśleć o czymś na podobę baru, co odgradzałoby kuchnię od salonu. Ale, gdy salon jest niewielki lepiej zaakcentować przejście z kuchni do salonu inną podłogą. Chociaż z drugiej strony, by całość wyglądała na większą można postawić na identyczną podłogę. Tak, więc pomysłów jest wiele, a wszystko przy organizowaniu wnętrza rozbija się o dany lokal i pomysły osób, które w danym miejscu zamieszkają.

Kuchnia i salon, jako całość

Jadalnia
Opracowanie: Jim Larrison
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niesamowicie powszechne stało się robienie z kuchni i salonu jednego pomieszczenia. Szczególnie, gdy mieszkanie jest niewielki, a domownicy chcieliby zyskać parę bonusowych metrów. Bywa, że deweloper zadbał o takie połączenie, a kiedy indziej trzeba coś zburzyć, by mieć taką przestrzeń. Oczywiście jest to możliwe w chwili, gdy kuchni od salonu nie odgradza ściana nośna. Jeśli nie ma przeciwwskazań to aranżacja kuchni połączonej z małym salonem będzie dla nas ciekawą przygodą. Bo jednak należy we właściwy sposób wszystko dopasować. Nie możemy wymyślić sobie czerwonej kuchni i wybrać zieleń do salonu, bo wszystko razem będzie źle wyglądało.


Inne artykuły

Jakie są modne dekoracje do domu i jak zaaranżować dom by zachwycić gości i ładnie mieszkać?

stylowe meble
Opracowanie: Wicker Paradise
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Chcesz mieć ciekawie i modnie wystrojone pomieszczenie? Poszukujesz czegoś niecodziennego do swojego mieszkania? Sprawdź jak możesz wystroić dom modnie i tanio!

Najfajniejszym rozwiązaniem przy niewielkim metrażu postawić na jasne barwy, a intensywne barwy wybrać przy kupowaniu dodatków. Dobrze również pomyśleć nad tym czy chcemy, by wszystko było na wierzchu, czy może jednak lepiej będzie gdybyśmy kupili do kuchni szafy bez przeszklonych frontów.
2022/09/03, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.