Którą suchą karmę dla pieska nabyć?

Sucha karma dla pieska musi być odpowiednia nie jedynie do wieku, lecz również do rozmiarów zwierzęcia. Specjalnie przyrządzona karma Brit Premium zaspokoi m.in. potrzeby psów o delikatnych żołądkach jak też tych aktywnych oraz pracujących.
Czy wiesz, jaką pozycję na liście składników dobrej karmy winno zajmować mięso?


Powiada się, że czworonóg jest najlepszym kompanem człowieka. Nie zawsze jednakże człowiek potrafi odwdzięczyć się czworonogowi za tą przyjaźń i karmi go niewłaściwym jedzeniem, które nie zaspokaja wymogów tego czworonoga. Psy są zwierzakami mięsożernymi, mają ściśle wyznaczone wymogi żywieniowe, zaś podstawowa wytyczna tycząca się ich żywienia brzmi: im sporzej mięsa w jedzeniu czworonoga, tym korzystniej. Karmy dla czworonogów nie składają się rzecz jasna z samego mięsa, wyjątkiem jest karma brit premium. Takie pasze byłoby niełatwo wyprodukować. Istnieją jednakże na rynku Produkty, których skład zagwarantuje pieskowi dietę zaspokajającą jego naturalne wymogi.


smycze
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu/


Na zapakowaniu każdej karmy odszukasz dane o tym, kto jest jej wytwórcą, dla jakiego psiaka jest przeznaczona jak też w jaki sposób ją dawkować. Jedną z najważniejszych informacji zamieszczonych na opakowaniu karmy jest spis składników. Wiedząc, w jaki sposób czytać tą listę oraz na co kierować uwagę, będziesz w stanie oszacować, czy karma, jaką pragniesz żywić własnego psiaka, jest dobrej jakości i czy jest stosowna dla niego.
Zabierając się za analizę listy składników karmy warto mieć pojęcie, że wszyscy fabrykanci karm winni stosować się do jednej prostej reguły – składnik podany na liście jako naczelny to ten, którego w wyrobie jest procentowo najwięcej. Następne składniki, których jest odpowiednio mniej, zajmują kolejne pozycje w spisie. Dobierajmy karmę do rozmiaru pieska. Karma (zobacz: dobra karma dla kota) Brit Junior przeznaczona jest dla szczeniaków - przeczytaj tutaj.
2020/07/18, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.