Klimatyzacja w mieszkaniu

Klimatyzator jeszcze do niedawna uznawany był za luksus. Jednak współcześnie klimatyzacja w budynku jest spotykana coraz to częściej. Najpopularniejsze są klimatyzatory split czy też przenośne.


Jeśli w budynku jest zbyt gorąco, klimatyzacja przyda się z pewnością. Powinno się tylko przemyśleć jego wybór, aby ostatecznie nie być zawiedzionym z efektów klimatyzacji. Klimatyzatory mogą być przenośne czy też mocowane na stałe, monoblokowe albo składające się z 2 części (typu split). Są również systemy do obsługi kilku wnętrz, składające się z paru członów powiązanych w jeden układ, tak zwana klimatyzacja multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą chłodzić powietrze, niektóre również je nagrzewać. W tańszych urządzeniach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe działają niczym pompa ciepła, dzięki czemu pobierają znacznie mniej prądu w trakcie ogrzewania. Jak dopasować moc klimatyzatora? Klimatyzator instaluje się przede wszystkim po to, ażeby schładzał, zatem najważniejszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, wypatrując stosownego urządzenia, jest jego chłodnicza wydajność.


Drzwi tarasowe
Opracowanie: Portal Jak-Budowac.pl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Jak urządzić swoje mieszkanie? Wskazówki dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych

zegarek
Opracowanie: jared leininger
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli masz w planach wykańczanie nowego mieszkania, zdecydowanie powinieneś uzbroić się w dużą dozę cierpliwości. Zanim kupisz wszystkie niezbędne meble czy dodatki lub zanim w ogóle zdecydujesz się na konkretny styl urządzenia mieszkania, bez wątpliwości przed Tobą mnóstwo rozterek i nieprzespanych nocy.


Zwróć uwagę na detale!


Zwykle wykańczając mieszkanie skupiamy się szczególnie na najważniejszych elementach, nie zwracając najmniejszej uwagi na takie szczegóły jak dla przykładu zaślepki.


W jaki sposób działa klimatyzacja domowa? Do celnego wyboru klimatyzacji konieczne będą troszkę skomplikowane obliczenia. Obliczenia zostaw fachowcom.


Który klimatyzator - przenośny czy może stacjonarny? Wydaje się, że klimatyzator mobilny jest praktyczniejszy, bo możemy go ustawić tam, gdzie akurat potrzebujemy schłodzić powietrze, a później przenieść go w inne miejsce. Klimatyzator stacjonarny przymocowuje się do ściany lub stropu w trwały sposób. Istotną wadą przenośnych klimatyzatorów jest także ich hałaśliwość.
2022/09/02, 08:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.