Hodowanie oraz pielęgnacja piesków - a wiec, cojakie rzeczy musimy wiedzieć na temat rasy Labrador Retriever

Masz hodowlę piesków? A może chcesz po prostu zakupić szczeniaczka? W naszym artykule opowiemy Ci o hodowli i pielęgnowaniu rasy typu Labrador Retriever!


hodowla psów, jest w obecnych czasach dość popularnym oraz lukratywnym zajęciem.


Rybki
Opracowanie: Patrik Tschudin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


To samo tyczy się hodowania Labradorów. Aby w dobry sposób funkcjonowała hodowla i dodatki mineralne dla krów labradorów, ważne bywa, by psy były otaczane ciepłem oraz należytym spokojem, z dodatkiem dużą dozą bawienia się. Rasowe Labradory wyszczególniają się kilkoma ważnymi elementami, którymi są: wygląd ogólny (charakterystyczne oczka, uszka, szczęki, szyjka, przednie kończyny, korpus, kończyny z tyłu, ogon), charakter, sposób poruszania się, umaszczenie, oraz temperament i wzrost. Kiedy już kupimy owego szczeniaka, trzeba o niego dobrze dbać. W takich wypadkach pielęgnacja jest niezwykle ważna...


Pielęgnacja labradora, to pielęgnacja wszystkich części jego ciałka, choć są jego elementy, które to nie wymagają zbytnich zabiegów (czytaj o pielęgnacji labradorów). Oczy labradora nie należy zbyt mocno pielęgnować, jednak jeżeli pojawią się jakiegoś typu "wycieki" albo zaczerwienienia, warto przejść się do lekarza weterynarii by dowiedzieć się, co jest nie tak. Jeżeli chodzi o uszy, to powinny być w środku różowiutkie, bez nalotów oraz wydzielin. Ząbki pieska - w szczególności zęby mleczne - nie należy pielęgnować, albowiem te jak jest wiadome wypadną, Warto jednak wtedy dawać mu gryzaczki, by nie niszczył nam mebli.


Inne artykuły

Pielęgnacja o ogród - zaczynającod zaprojektowania

ogród
Opracowanie: Ulbrecht Hopper
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ziemia po budowie rzadko nadaje się zaraz do obsadzenia roślinkami. Zanim przystąpisz do aranżowania ogrodu, przygotuj parcelę podług naszych rad. Zobacz, jak założyć ogród. Oto porady krok po kroku, począwszy od projektowania, poprzez urządzanie po pielęgnację ogródka. W każdej chwili pomóc sobie możesz wpisując w przeglądarkę hasło: projekty ogrodów Warszawa lub zakładanie ogrodów Warszawa.


Dorosłe psy zaś jak dostają suchą karmę samoczynnie czyszczą ząbki. Sierść bywa wyznacznikiem czy piesek bywa zdrowy - jeśli błyszczy oraz wygląda ładnie, to znaczy, że pies przysmak dla psa bywa zdrowy.
2020/05/31, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.