Gospodarstwa domowe państw rozwiniętych produkują znaczne ilości śmieci

To na ich podstawie można zresztą w dużej mierze ocenić zamożność konkretnego społeczeństwa. Niestety, nadprodukcja śmieci ma rzecz jasna destrukcyjny wpływ na stan środowiska naturalnego, warto wobec tego ją możliwie jak najbardziej zminimalizować, na przykład przez precyzyjne planowanie zakupów i kupowanie jedynie koniecznych artykułów. Niezbędne jest także stosowne segregowanie śmieci, w ten sposób na przykład papier bądź plastik będzie mógł zostać użyty ponownie.

Okazuje się jednak, że odpady można „recyklingować” własnoręcznie w domu. Zamiast wyrzucać stare meble lub niepotrzebne opakowania, można poszukać inspiracji i przerobić rzeczy tak, aby nadawały się do dalszego użytkowania. Na przykład, niektóre napoje sprzedawane są w butelkach o rzeczywiście niebanalnych kształtach. Znakomicie nadadzą się do roli wazonów. Można je obwiązać chociażby konopnym sznurkiem, jeśli preferuje się bardziej ekologiczne ozdoby.

Sprawdź obfite w zawartość praktyczne wskazówki (http://www.wuko-adamczak.pl/wuko/), mające potrzebne informacje na opisywany temat - wejdź zatem w to miejsce oraz poznaj wiadomości, które Cię fascynują.

Interesującym rozwiązaniem jest też wykorzystanie specjalnych farb do malowania na szkle, przede wszystkim jeśli ma się zdolności malarskie lub wydrukowanie szablonów i pomalowanie butelki farbą w spray’u.

pojemniki na odpady
Opracowanie: Maya-Anaïs Yataghène
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dziś wybór takich produktów jest naprawdę bardzo szeroki, więc nawet pozornie całkiem niepotrzebne przedmioty można zmienić. Pudełko do butów, oklejone ładnym papierem może znakomicie pełnić rolę schowka na dziecięce zabawki, biżuterię lub kosmetyki.

To super, że masz chęć zdobyć więcej danych na ten temat. Wtedy przejdź do podstrony (https://www.wuko-poznan.pl/), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na mnóstwo tematów.

Warto papierem ozdobić też wnętrze pudła. Stare meble, na jakich są rysy, można łatwo wygładzić za pomocą papieru ściernego, nie trzeba ich od razu wyrzucać (ważna strona na Świeża warstwa, w przypadku mebli drewnianych, może zostać pomalowana nowym lakierem. Opcjonalnie, meble mogą zostać pomalowane na inny kolor, co też zapewni im odmienny wygląd i spowoduje, że w świetnym stanie posłużą jeszcze przez wiele lat.

Stare ubrania, jakie już się znudziły ich właścicielom, można całkowicie odmienić, między innymi przez ich farbowanie, samodzielne doszywanie dżetów bądź ćwieków, które ostatnio są bardzo modne. Bluzkę wystarczy pociąć w odpowiednie wzory.

Domowy recykling to nie tylko szansa na zredukowanie ilości odpadów, ale również niemała oszczędność, jako że nie trzeba kupować nowych rzeczy.
2020/08/07, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.