W jaki sposób tanim kosztem odmienić mieszkanie?

Widok podniszczonej, niegdyś nowej, szafki z drewna już nie przyprawia cię o szybsze bicie serca, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu odpadów wielkogabarytowych? Irytuje Cię nijaka, biała lodówka? Jest na to rada! Zamiast gromadzić fundusze na nowe wyposażenie, postarajmy się aby podarować nowe życie tym, które już posiadamy. Wystarczy tak mało, by stały się prawdziwą ozdobą wnętrza.


mieszkanie
Podpatrzone na: flickr.com
Chwyćmy więc za pędzle, walki i po solidnym przygotowaniu powierzchni pomalujmy meble.

Na pewno przyda Ci się moja witryna z detalami, które dotyczą opracowanego tu tematu. Nie czekaj zatem i kliknij w umieszczony tutaj link.

Należy zdecydować się na kolor pasujący do wnętrza i charakteru mieszkania, tak aby odświeżony sprzęt stał się jego ozdobą. Aby nadać nowemu sprzętowi charakteru, możemy go ciekawie ozdobić. Mogą być to kupione lub wycięte przez nas szablony lub specjalne naklejki. Za „malarskie płótno” posłużyć nam może nawet nudna lodówka. W mgnieniu oka, odmienimy kuchenne wnętrze, naklejając naklejki na lodówkę - . Okleiny mogą przedstawiać wszystko - co nam się tylko zamarzy, dekorując kuchnię, oraz przykrywając drobne niedoskonałości.

Powinniśmy również zapoznać się również z techniką decoupagu. To niewymagająca szczególnych umiejętności, znana od bardzo dawna, a przy tym będąca w stanie zapewnić spektakularne efekty technika przyozdobienia przedmiotów. Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata świetności maja już od dawna za sobą, jak i tych nowych, by nadać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Zaczynając naszą przygodę wraz z techniką docoupage przydatna jest odrobina chęci, nożyczki, papierowy motyw który mamy zamiar przykleić na przedmiot, klej oraz warstwa mającą za zadanie chronić nasze dzieło czyli lakier.


kuchnia
Opracowanie: Candy Polska Sp. z o.o
Podpatrzone na: Candy Polska Sp. z o.o
Przede wszystkim zaplanujmy jakiego efektu końcowego oczekujemy. W zależności od tego na jakim tworzywie tudzież surowcu naturalnym będziemy pracować, należy użyć kleju do danej powierzchni. Klej najwygodniej jest nakładać na przedmiot, który będzie wyklejany, oraz na same materiały. Po całkowitym wysuszeniu obleczmy nasze dzieło warstwami lakieru. Ważne jest by nie nakładać nowej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie jest sucha. Upragniony efekt uzyskujemy , kiedy po dotknięciu dłonią powierzchni, nie odczuwamy nierówności.

Dzięki tym nietrudnym i stosunkowo tanim metodom nijakie sprzęty na nowo zaskoczą domowników.
2022/08/11, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.