Kiedy powinniśmy stosować obroże antyszczekowe dla psów?

Obroże antyszczekowe mogą okazać się niezwykle przydatne dla każdego właściciela psów. Właściwie nie ma takiego psa, który nie szczeka lub nie powarkuje. Nie powinniśmy się dziwić takiemu zachowaniu, ponieważ jest to całkowicie naturalne zachowanie wszystkich psów. Nie powinniśmy nawet tego ograniczać. Chociaż natury nie możemy zmienić, to jednak możemy próbować zapanować nad pewnymi odruchami.


mały pies z obrożą
Opracowanie: Sokoban CN
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Obroża antyszczekowa może być pomocna w bardzo wielu sytuacjach. Idealnym przykładem jest w tym przypadku wyjazd na wakacje, gdy zabieramy ze sobą naszego pupila. Współcześnie bardzo wiele pensjonatów, hosteli lub hoteli godzi się na obecność także naszych zwierzaków. Aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż każdy posiadacz czworonogów musi spełnić szereg określonych warunków.

Musimy mieć pewność, że zwierzę jest zdrowe i zaszczepione, a poza tym właściciel jest zobligowany do wzięcia na siebie całej odpowiedzialności za niego. To znaczy przede wszystkim, iż pies nie może w żaden sposób zagrażać innym osobom. W tym przypadku bardzo często pojawiają się problemy dotyczące głównie szczekania. Nie każdy godzi się na takie zachowanie, dlatego też należy zadbać o to, aby ograniczyć sytuacje, w których nasz pupil będzie zachowywać się głośno.

Dlatego właśnie obroża antyszczekowa jest u psa (przekonaj się co sprzedaje sklep dla psów hunter) niezwykle mile widzianym dodatkiem. Z tej przyczyny jeśli planujemy wyjechać z naszym zwierzakiem w miejsce, w którym gromadzi się niezwykle dużo ludzi albo też konieczne jest zachowanie ciszy, to będzie bardzo przydatnych dodatek. Dowiedz się więcej: obroża antyszczekowa -

Mnóstwo osób zapomina o tego rodzaju akcesoriach, twierdząc, iż ich pupile nie muszą ich posiadać, ponieważ są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Niestety w niektórych okolicznościach takie podejście okazuje się błędne. Kaganiec w połączeniu z obrożą antyszczekową jest idealnym możliwym zabezpieczeniem u wszystkich psów zabieranych w miejsca, w których znajduje się wiele osób. W takich sytuacjach nie ma możliwości, żeby pies (polecamy legowisko dla dużego psa Dog Design) pozwolił sobie na ujadanie czy nawet nieprzyjemne powarkiwanie. Jeżeli będziemy wybierać dodatki dla naszego psa, warto więc zainwestować w obrożę antyszczekową. W ten sposób wszyscy w otoczeniu naszego pupila będą czuć się komfortowo i bezpiecznie.
2020/02/12, 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.