Grill w zimę? Czemu nie! Jest na to właściwy sposób. Można cieszyć się smakiem grillowanych potraw o każdej porze roku

Niekiedy pojawia się dziwaczna zachcianka, i to podczas zimy, przykładowo potrawa z grilla. Aura za oknem szczerze przeszkadza w spełnieniu tej zachcianki, całe szczęście istnieje właściwe wyjście.
Możemy przecież skorzystać z małego grilla elektrycznego lub z patelni grillowej. Na rynku oferowanych jest wiele typów takich patelni, każda z nich jednakże posiada pewne istotne zalety i wady, czyli różna cena, powłoka czy grubość dna. Czy planujesz kupić taka patelnię, czy wiesz wystarczająco dużo, jak dokonać najlepszego wyboru?

Najczęściej patelnie grillowe mają prostokątny lub kwadratowy kształt, jednocześnie można znaleźć okrągłe modele. Odznaczają się nierównym dnem, jakie jest żłobione w rowki. Po co te rowki, można się zastanowić? Otóż, takie nierówne dno to pewność, iż tłuszcz, który wytopi się z danej potrawy będzie ściekał po prostu na dno rowków, co sprawia, iż potrawa nie będzie nim nasiąkać. Duża ilość patelni wyposażonych jest również w wyżłobienie z boku patelni, jest to pomocne podczas wylewania nadmiaru wytopionego tłuszczu.

Inne artykuły

Planując łazienkę trzeba największy nacisk kłaść na odpowiedni dobór płytek

Oryginalna łazienka: szkło, ceramika i kwiaty
Opracowanie: Tubądzin
Podpatrzone na: Tubądzin
Każdy domator wie najlepiej jak ważną partią jego domostwa okazuje się być łazienka. To w tym miejscu właśnie prócz codziennego mycia domownicy mogą odprężyć się po ciężkim dniu roboty.


Kuchnia
Opracowanie: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wyglądem taka patelnia jest podobna do brytfanny - np. takiej: , chociaż to różne typy. To także dzięki rowkom przygotowane potrawy prezentują się dokładnie, jak te zrobione na zwykłym grillu. Patelnie grillowe bez problemu możemy stosować na wszystkich rodzajach kuchenek. Jest jednak specjalna wersja, którą możemy stosować do kuchenek indukcyjnych. Najkorzystniej wybrać patelnie grillowe, które odznaczają się grubym dnem, takie na minimum 5 milimetrów. Choć taka patelnia długo się nagrzewa, to później z powodzeniem oddaje nagromadzone ciepło potrawie. Jesteśmy w stanie ją jednocześnie rozgrzać do wysokiej temperatury, co jest konieczne jeśli chcemy mieć pyszną potrawę z grilla. Uważajmy żeby nie przegrzać, szczególnie dotyczy to potraw robionych w kuchenkach indukcyjnych.

Korzystnie, aby patelnia grillowa posiadała wskaźnik nagrzania.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż także ta oryginalna wiadomość (https://grandfirany.pl/firany-z-gipiura) wciągnie Cię całkowicie, więc sprawdź to!

Pozwoli to w ocenie, czy patelnia jest już dobrze nagrzana, aby zacząć smażenie. Taki wskaźnik także pokaże nam, czy patelnia jest już dobrze ostudzona, by można było ją odpowiednio oczyścić. Pamiętajmy bowiem, że ze względu na grube dno tego typu patelnie grillowe dosyć wolno traca temperaturę, a jedynie całkowicie już zimne naczynie można umyć nie ryzykując uszkodzenia powierzchni. Trzeba o tym pamiętać, bo to wspaniałe urządzenie ma swoje wymogi i jeśli je zaniedbamy, to być może niechcący coś uszkodzimy.
2020/02/13, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.