Na czym polega fotowoltaika? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać? Jakie mamy możliwości?

Fotowoltaika jest coraz popularniejsza, a funkcjonowanie systemu fotowoltaicznego jest faktycznie proste. Ogniwa fotowoltaiczne, które znajdują się w panelach słonecznych są podatne na efekt fotowoltaiczny, dzięki temu powstaje prąd stały.
Rezultat ten następuje jak wiadomo za sprawą słonecznej energii.

Jeśli omawiany wątek okazuje się dla Ciebie atrakcyjny, to poczytaj także (https://shoplet.pl/blog/post/101_tablet-najlepszy-sprzet-do-robienia-notatek-na-studiach.html) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Jak jednak przekształca się to na prąd zmienny?


Wszystko za pomocą inwertera, który zmienia energię właśnie w zmienny prąd. Tego typu prąd ma trochę większą częstotliwość, dzięki czemu prąd jest można powiedzieć, że “wypychany” z sieci, więc w pierwszej kolejności stosuje się prąd z instalacji PV. Ten nadmiar prądu, który nie jest początkowo używany jesteśmy w stanie odsprzedać przez licznik dwukierunkowy.


szkoły
Opracowanie: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral


Może się jednakże zdarzyć, iż stosujemy większą ilość prądu niż produkujemy, w tego typu sytuacji brakujący prąd (profesjonalna obciążnica na zasadzie indukcji) wybieramy z sieci publicznej. Ten licznik dwukierunkowy sumuje energię, która jest produkowana w instalacji PV, jak i pobraną z sieci. W okresie rozliczenia energii elektrycznej netto, podsumowywana jest energia zużyta i wprowadzona do sieci. Wiele osób zastanawia się, czy w takiej kwestii powinniśmy zmienić funkcjonującą instalację elektryczną?


fotowoltaika koszalin
Opracowanie: Daniel Oines
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Całe szczęście nie, gdyż system PV wpina się do już istniejącej instalacji, bardzo często w skrzynkę rozdzielczą. Funkcjonalność takiej sieci jest zachowana z tego typu różnicą, że mamy kolejną mikroinstalację do produkcji prądu (zielona-firma.biz/fotowoltaika-koszalin/). W zależności od inwertera zasilać można jedną albo trzy fazy.
Jeśli chcemy z tego korzystać należy skorzystać z usług najlepszej firmy, która wykona dla nas tego rodzaju przyłączenie. A jak fotowoltaika Koszalin jest bardzo dobrym miejscem, ażeby znaleźć taką firmę -> poznaj więcej.
2021/02/11, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.