Jaką rolę pełni pies w naszym życiu, podstawowe wyposażenie, jakie należy zakupić przy trzymaniu go w domu.

Od dawna jest powszechnie znane takie powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Rzeczywiście będzie w tym sporo racji, ale jeżeli już będzie się chciało mieć takiego zwierzaka, to trzeba pamiętać o tym, że jest on żywym stworzeniem i potrzebuje sporo regularnej opieki.
pies na spacerze
Opracowanie: Mano Ranjan M
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niestety niekiedy można spotkać ludzi, którzy chcąc mieć w domu kolejną rzecz do zabawy kupują szczeniaka, lecz szybko im się on nudzi i w końcowym efekcie kończy on albo na ulicy, albo gdzieś w schronisku. Szczęśliwie zdecydowana większość właścicieli psów jest w pełni świadoma swojego wyboru i po prostu troszczy się o swojego domownika tak jak powinna. Jeżeli będzie chodzić o opiekę, to różnie z tym bywa, bardzo dużo zależeć będzie od rasy. Są psy, jakie będą wymagać kilku godzin spacerów w każdy dzień i takie, którym wystarczy króciutki spacer. Są takie rasy, do pielęgnacji jakich trzeba się sporo natrudzić i takie, które w zasadzie wymagać będzie jedynie raz na jakiś czas kąpieli. Z tego też powodu szukając psa (zobacz posłania dla psów) warto mieć to na uwadze i uwzględnić swoje możliwości, jakie się ma w tym zakresie.

Po zakupie szczeniaka ważną rzeczą jest zebranie odpowiedniej wyprawki dla niego. Psy nie mają dużych wymagań pod tym względem, ale parę rzeczy jest naprawdę niezbędnych. Na pewno zaliczać się będzie do tego miska, z której pies będzie pił wodę i zjadał posiłki. Miska musi być dostosowana do gabarytów zwierzaka, a także mieć podgumowania na spodzie. Przyda się również miękkie posłanie szczegóły, na którym pies wygodnie się w nocy prześpi.


Inne artykuły

Najwyższej jakości akcesoria oraz jedzenie dla psów

pies
Opracowanie: Christopher "Rice"
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy, kto ma psa wie jak czymś ważnym jest to, żeby należąca do niego psina każdorazowo dostała tylko to, co ma największą wartość. W związku z tym opłaca się na przykład od czasu do czasu inwestować w kolejne gadżety, które okażą się użyteczne tak samo w trakcie zabawy z psem, jak i do tresowania go.

Pies z kamerą Gopro
Opracowanie: Gordon Tarpley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Posłanie powinno być przede wszystkim praktyczne do czyszczenia i całkowicie bezpieczne dla zwierzęcia, trzeba unikać szczególnie wikliny, która co prawda wygląda na początku bardzo ładnie, ale psy uwielbiają jej gryzienie. W związku tym że pies będzie wymagał codziennego spaceru, to należy się do tego także dobrze przygotować. Na pewno będą do tego potrzebne smycze dla psa, obroże, a w przypadku groźniejszych ras także kagańce które będą chronić przed ugryzieniem.
2018/11/10, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.